IPO tevreden met extra geld voor jeugdbescherming

IPO-bestuurslid Marc Witteman is tevreden dat er afspraken gemaakt zijn met staatssecretaris Teeven van Veiligheid & Justitie over de werktarieven voor de jeugdbescherming en jeugdreclassering voor de komende 2 jaar. “Het is goed dat het, na lang praten, is gelukt om de situatie voor deze kwetsbare groep kinderen een klein beetje te verbeteren. Dankzij de bereidheid van partijen om eruit te komen hebben we een conflict over de ruggen van deze kinderen en hun families voorkomen”.

Ook is de 5% efficiencykorting voor de bureaus jeugdzorg uitgesteld. Eind 2013 volgen definitieve afspraken. Bovendien is er nu, als tegemoetkoming voor de momenteel structureel te lage tarieven voor voogdij, naast jaarlijks 17.5 mlj, voor 2011 met terugwerkende kracht 7.5 mlj. beschikbaar.

De bureaus jeugdzorg gaan, op basis van de aanbevelingen van het rapport van de Algemene Rekenkamer, hun administraties aanpassen zodat deze onderling vergelijkbaar zijn en een goed beeld ontstaat van de werkelijke kosten. Eind 2013 vindt een evaluatie plaats en volgen definitieve afspraken.

Het IPO heeft de afspraken gemaakt namens de provincies en de drie stadsregio’s. Inzet is de kwaliteit van de jeugdbescherming en jeugdreclassering die onder druk dreigde te komen staan door structurele te korten.

Heeft u een vraag of een opmerking over dit bericht?
Neemt u dan contact op met de afdeling communicatie: communicatie@ipo.nl of (070) 888 1294

Dossier: 
Jeugdzorg