Nederland op rand infracrisis: brede coalitie maant kabinet tot actie
20 augustus 2026
Oproep aan kabinet op tot structureel meer investeringen én aangepaste begrotingssystematiek om...
Lees meer
De komende twee jaar komt er 224 miljoen beschikbaar voor het openbaar vervoer in de provincies. Dat besloot de Tweede Kamer gisteren. Een belangrijke compensatie voor de verminderde inkomsten bij provincies en vervoerregio’s als gevolg van de recente herijking van het studentenreisproduct door het Rijk.
De komende twee jaar komt er 224 miljoen beschikbaar voor het openbaar vervoer in de provincies. Dat besloot de Tweede Kamer gisteren. Een belangrijke compensatie voor de verminderde inkomsten bij provincies en vervoerregio’s als gevolg van de recente herijking van het studentenreisproduct door het Rijk. De provincies zijn opgelucht over de steun voor het initiatief van Tweede Kamerlid Pieter Grinwis. Dit geld is van cruciaal belang om de bereikbaarheid en betaalbaarheid van het openbaar vervoer in de provincies op peil te houden.
Verschraling voorkomen
De komende jaren verandert er in Nederland veel op het gebied van mobiliteit. Onder meer door de groei en vergrijzing van de bevolking en de woningbouwopgave. Het is voor de provincies belangrijk dat er vanuit het rijk een duidelijke langetermijnvisie en structurele financiering worden vastgesteld. Komt dat er niet, dan zal het netwerk langzaam maar zeker verschralen. Dit amendement is een belangrijke eerste stap in de goede richting.
Lees meer over OV link naar de pagina over het openbaar vervoer bij het IPO
Oproep aan kabinet op tot structureel meer investeringen én aangepaste begrotingssystematiek om...
Lees meer
Voorafgaand aan het debat Strategische keuzes bereikbaarheid overhandigden we vandaag symbolisch een...
Lees meer
Op 23 juni komt de Tweede Kamer bijeen voor het commissiedebat Strategische Keuzes Bereikbaarheid....
Lees meer
Op 3 juni komt de Kamer samen tijdens het ‘commissiedebat spoor’ om te spreken over meerdere...
Lees meer
Gemeenten en provincies maken zich grote zorgen over de bereikbaarheid van Nederland. Wegen maar...
Lees meer
Vandaag stemde de Tweede Kamer voor het OV-amendement van Kamerlid Grinwis. Dat betekent dat er de...
Lees meer
Op 19 maart debatteert de Commissie Infrastructuur en Waterstaat met de minister over de Staat van...
Lees meer
Hoe houden we het openbaar vervoer in Nederland bereikbaar, betaalbaar en betrouwbaar voor iedereen?...
Lees meer
Op woensdag 4 februari 2026 vindt het commissiedebat over Verkeersveiligheid plaats. Vanuit de...
Lees meer
Lees meer
Lees meer
De Troonrede van 2025 benoemt terecht de urgente opgaven waar Nederland voor staat: stikstof,...
Lees meer
Op 7 juli zijn tijdens het bestuurlijk overleg over het Strategisch Plan Verkeersveiligheid (SPV)...
Lees meer
De motie die de regering oproept om 225 miljoen van de voorgenomen bezuiniging van 335 miljoen euro...
Lees meer
Gedeputeerde André van Schie ondertekende het Bestuursakkoord Gebouwde Omgeving '27 namens het...
Lees meer
De val van het kabinet leidt tot extra en onwenselijke onzekerheden. Dat is zorgelijk en...
Lees meer
Het IPO en de VNG omarmen het kabinetsstandpunt 'Bereikbaarheid op Peil'. Ter voorbereiding op het...
Lees meer
Het voorstel van staatsecretaris Jansen in de brief van 19 december 2024 voor een robuust basisnet ...
Lees meer
Nederland staat voor grote uitdagingen als het gaat om ruimtelijke ordening. Woningbouw, landbouw en...
Lees meer
De decentrale overheden roepen het kabinet op om met spoed maatregelen te nemen om Nederland uit de...
Lees meer
Het gaat nog steeds niet goed met de verkeersveiligheid in Nederland. Het aantal slachtoffers in het...
Lees meer
Provincies en Vervoerregio’s roepen Kabinet op tot overleg De recente onderwijsdeal heeft...
Lees meer
De gezamenlijke provincies ondersteunen de oproep van OV-NL. Het openbaar vervoer in Nederland...
Lees meer
Niet alles kan overal, er zijn duidelijke keuzes nodig over hoe we gebruik maken van onze schaarse...
Lees meer
Nederland heeft er het afgelopen jaar 185 kilometer aan doorfietsroutes bij gekregen, waarmee het...
Lees meer
De brief aan staatssecretaris Jansen en minister Bruins bespreekt de urgente zorgen rondom het...
Lees meer
Een goede bereikbaarheid is essentieel voor ons dagelijks bestaan. Om te kunnen werken, naar school...
Lees meer
De Algemene Vergadering van het samenwerkingsverband van de provincies heeft ingestemd met de...
Lees meer